EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2021
        w rankingu PERSPEKTYW
„Praktyki nauczycielem życia
– staże zagraniczne uczniów
i Job shadowing kadry ZSHE”
Projekt realizowany w latach 2021-2022
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych

     

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych, to nowa inicjatywa Komisji Europejskiej, która ma na celu promocję kształcenia i szkolenia zawodowego.

Ten cel postanowiono osiągnąć poprzez zorganizowanie szeregu spotkań, podczas których uczestnicy będą mieli okazję zaprezentować swoje działania, podzielić się innowacyjnymi pomysłami, a także przedstawić rozwiązania wspierające współpracę przedsiębiorstw oraz instytucji z tego sektora. Oficjalne otwarcie przedsięwzięcia nastąpiło 5 grudnia 2016 r. w Brukseli.

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych okazał się również i dla naszej szkoły doskonałą okazją, aby zainteresować swoimi działaniami zarówno społeczność lokalną jak i międzynarodową.

Już drugi rok w ramach programu ERASMUS+ realizujemy projekt "Dla chcącego nie ma nic trudnego - praktyki uczniów ZSHE w portugalskich firmach", stąd nasz udział w tym wydarzeniu. W dniach 6-7-8 grudnia promowaliśmy praktyki zawodowe. Były konkursy z nagrodami, wystawy, prelekcje, spotkania uczniów z pracodawcami, przedstawicielami oświaty, doradcą zawodowym. Z przyjemnością oglądaliśmy też scenki odgrywane przez młodzież. Ukazały one wysoki poziom kompetencji językowych i zawodowych uczniów (profil: ekonomiczny, handlowy i hotelarski).

Zwieńczeniem Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych była konferencja podsumowująca I etap projektu. Dzięki podjętym działaniom staliśmy się częścią ogromnej międzynarodowej sieci podmiotów, które wsparły wzmocnienie sektora kształcenie i szkolenia zawodowe.

Dzisiejsze kształcenie zawodowe to nie tylko nabywanie umiejętności w szkole, ale i możliwość poszerzenia swoich umiejętności zawodowych w ramach staży, w tym staży zagranicznych. Uzyskane umiejętności zawodowe dają możliwość ciągłego podnoszenia kwalifikacji, wyrabiają ducha przedsiębiorczości, otwierają atrakcyjne i pasjonujące możliwości kariery zawodowej, pozwalają osiągnąć dobre zatrudnienie.

Poprzez nowy program Komisja Europejska nadała impuls działaniom na rzecz podnoszenia świadomości młodych ludzi i ich rodziców. Program ukazuje kształcenie i szkolenie zawodowe jako równie atrakcyjną drogę do kariery, jak tradycyjna ścieżka kształcenia od szkoły średniej do studiów uniwersyteckich.

Zapraszamy na obszerną fotorelację! Powspominajmy klimat tych dni!

 

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.