EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2023
        w rankingu PERSPEKTYW
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Sukces w II Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich

15-16 grudnia 2016 r. w Szczecinku odbyły się zawody centralne  II Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich, której organizatorem jest Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych w Bydgoszczy, zaś patronem naukowym Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie.

Wśród 64 uczestników finału z 41 szkół z całej Polski znalazł się uczeń naszej szkoły Wojciech Giedrewicz. Uzyskując tytuł finalisty został zwolniony z wynikiem 100% z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.

Wyróżnienia otrzymali Daniel Wardecki z klasy IIIc oraz Przemysław Maciej Wiszniewski z klasy IVb.

W pierwszym dniu olimpiady odbyła się część praktyczna, podczas której finaliści rozwiązywali test  dotyczący zagadnień ekonomicznych w języku polskim i obcym oraz wykonywali zadanie praktyczne z wykorzystaniem programu komputerowego. W drugim dniu 10 najlepszych finalistów odpowiadało ustnie na pytania jury.  Wiele pytań dotyczyło tematu wiodącego olimpiady „Handel a gospodarka”.

Oprócz zmagań naukowych wszyscy mieli okazję zwiedzać najciekawsze miejsca Szczecinka, największy na świecie zakład KRONOSPAN produkujący materiały drewnopochodne oraz sprawdzić swoje umiejętności na lodowisku.

 Zwycięzcom gratulujemy.

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.