EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2021
        w rankingu PERSPEKTYW
„Praktyki nauczycielem życia
– staże zagraniczne uczniów
i Job shadowing kadry ZSHE”
Projekt realizowany w latach 2021-2022
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

"Wspomnień Czar" - Wspomnienia z praktyk w Portugalii

Nauka w ZSHE to nie tylko czas wytężonej pracy umysłowej, lekcji, sprawdzianów, egzaminów. To także okres, w którym zdobywamy wiedzę praktyczną. Okazją do zdobycia doświadczenia i przyjrzenia sie z bliska branży, z którą wiążemy swoją zawodową przyszłość są praktyki!

W naszej szkole to też praktyki zagraniczne. Byliśmy we Włoszech, Hiszpanii, a w tym roku w Portugalii.

- Już prawie miesiąc jak wróciliśmy z Lizbony, a my ciągle wspominamy - mówią uczniowie klas hotelarskich, uczestnicy Projektu "Dla chcącego nie ma nic trudnego - praktyki uczniów ZSHE w portugalskich firmach". - Nasze praktyki w Lizbonie połączyły w sobie wszystko – pracę, naukę, wypoczynek, zwiedzanie i dobrą zabawę.

Pracowaliśmy w hotelach czterogwiazdkowych: Skyna Hotel, Travel Park Hotel, Jupiter Hotel i Lisboa Hotel.

Jupiter Hotel
Magdalena Dudek, Magdalena Dzierżanowska, Joanna Drągowska, Martyna Drobnikowska (IIIe):

- Było to dla nas niezwykle ciekawe i interesujące doświadczenie, nie tylko pod względem rozwoju zawodowego, ale również osobistego. Dzięki wspaniałym ludziom, których tam poznałyśmy miałyśmy okazje doskonalić swoje umiejętności w różnych działach (praca w służbie pięter, gastronomii, w pralni i na recepcji). Bardzo ważne dla nas jest to, iż nasza ciężka praca została zauważona i doceniona. Na koniec praktyk otrzymałyśmy listy polecające od managera hotelu. Bardzo cieszy nas to wyróżnienie, bo jest to dokument, który ułatwi nam w przyszłości zdobycie pracy!!!

Skyna Hotel
Kamila Afonin, Angelika Zalewska, Anna Sieńko, Maciej Odachowski (IIId):

- Praca nie należała do lekkich, ale dzięki ludziom tam zatrudnionym była ogromnie przyjemna. Przez pięć dni w tygodniu pracowaliśmy po osiem godzin z jedną 30-minutową przerwą na lunch.

- Dzięki dwóm wolnym dniom od pracy można było pozwolić sobie na zwiedzanie i poznawanie uroków Portugalii. Odwiedziliśmy najciekawsze miejsca Lizbony i okolice, a także Fatimę, która zachwyciła nas swoją magią.

- Pokochaliśmy te miejsca oraz ludzi. Są serdeczni, otwarci i bardzo pomocni. Nie sądziliśmy, że dostaniemy tyle ciepła i serdeczności od obcych nam osób. Dzięki naszemu szefowi, który zlecał nam różne zadania, zdobyliśmy doświadczenie oraz zawarliśmy wiele ciekawych znajomości, a także przełamaliśmy barierę językową.

Travel Park Hotel
Artur Oszczepaliński, Szymon Pieńczykowski (IIId):

- Poznanie nowej kultury, języka, wielu nowych ludzi (pochodzących nie tylko z Europy) powoduje, iż nawet ciężka praca nie jest w stanie zepsuć nikomu dobrego nastroju. Pozytywne podejście do otoczenia i polska pracowitość pomogła nam zaskarbić sobie przychylność Portugalczyków.

- Dzięki takim wyjazdom człowiek staje się bardziej otwarty na nowe doświadczenia, a przede wszystkim na nowe znajomości. Nabiera pewności siebie a będąc wśród takich osób jakimi są Portugalczycy, czerpie ogromną przyjemność nawet z najcięższej pracy Można powiedzieć, że taki wyjazd jest przygodą życia i życzylibyśmy sobie więcej takich przygód.

Lisboa Hotel
Karolina Dąbrowka, Klaudia Urbanowicz (IIIe):

- Jesteśmy bardzo zadowolone z praktyki w Portugalii. Dziękujemy za stworzenie możliwości wyjazdu. Zdobyłyśmy doświadczenie w branży hotelarskiej. Poznałyśmy dużo fajnych ludzi, z którymi było przyjemnie pracować. Stałyśmy się bardziej pewne siebie. Nauczyłyśmy się też większej otwartości na ludzi.

- Portugalia to piękny kraj. Pierwszy raz widziałyśmy ocean, jechałyśmy tramwajem i jadłyśmy słynne portugalskie ciasteczka "Pasteis de Nata". Punkty widokowe w Lizbonie są tak urokliwe, że aż dech zapiera. To była przygoda naszego życia.

Od kiedy uczymy się w ZSHE marzyliśmy o praktykach zagranicznych. Dostaliśmy taką szansę. Wyjechaliśmy do Lizbony. Poznaliśmy tajniki pracy w hotelu, zdobyliśmy duże doświadczenie. Wierzymy, że pomoże nam ono w znalezieniu przyszłej pracy. Uważamy, iż praktyki w Portugalii były jednymi z cenniejszych doświadczeń w naszym życiu. Jesteśmy zadowoleni z wyborów, które doprowadziły nas do tej szkoły. Portugalia to piękny kraj, nigdy nie zapomnimy również widoków, które mogliśmy oglądać dzięki wyjazdowi. Dziękujemy!!!

                                                              Uczniowie klas III Technik Hotelarstwa

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.