EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2020
        w rankingu PERSPEKTYW
„Nauczycielem wszystkiego jest praktyk
– staże zagraniczne uczniów ZSHE
i job shadowing nauczycieli”
w Hiszpanii, Portugalii i Grecji
- program realizowany w latach 2019-2020
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Międzynarodowy Obóz Szkół Przyjaznych Prawom Człowieka

Stop Bullying! A human rights based approach to tackling discrimination in schools

Rodzaj szkolenia: Międzynarodowy Obóz Szkół Przyjaznych Prawom Człowieka

Czas i miejsce: 7-13 listopada 2015 r., Palermo, Włochy

Uczestnicy: 34 uczniów/uczennic, 17 nauczycieli/nauczycielek z Polski, Irlandii, Portugalii i Włoch, wielu trenerów AI, przedstawiciele Międzynarodowego Sekretariatu AI w Londynie i Komisji Europejskiej.

Reprezentanci naszej szkoły: Kamila Afonin i Maciej Odachowski z kl. IIId, Pani Lucyna Rojecka – opiekun 133 SG AI

Cel: zainspirowanie i zmobilizowanie młodych ludzi do podejmowania działania przeciwko bullyingowi i dyskryminacji oraz znalezienie pomysłów na stworzenie atmosfery wolnej od bullyingu i dyskryminacji w szkołach

Rezultat: międzynarodowa mobilizacja/akcja przeciwko bullyingowi/dyskryminacji na ulicach Palermo oraz krajowa i międzynarodowa sieć aktywnie działających młodych ludzi poprzez promowanie praw człowieka i przeciwdziałanie dyskryminacji i bullyingowi