EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2020
        w rankingu PERSPEKTYW
„Nauczycielem wszystkiego jest praktyk
– staże zagraniczne uczniów ZSHE
i job shadowing nauczycieli”
w Hiszpanii, Portugalii i Grecji
- program realizowany w latach 2019-2020
europejska
karta
mobilności

 NOWOCZESNA   SZKOŁA   -   ATRAKCYJNY   ZAWÓD



                                        


Menu Główne

Lekcja u przedsiębiorcy

Budowanie ścieżki kariery zawodowej, praktyczna nauka zawodu, to elementy na które zwraca się uwagę na zajęciach zawodowych w Zespole Szkół  Handlowo-Ekonomicznych. W tym celu wykorzystywanych jest wiele metod i technik nauczania. Jedną z nich są zajęcia realizowane u przedsiębiorców.

8 grudnia 2015 r. uczniowie klasy IIc mieli możliwość zapoznania się z pracą handlowca w dwóch znakomitych firmach z branży jubilerskiej - odwiedzili salony Swarovskiego i Pandory. Pracownicy salonów przedstawili młodzieży zasady pracy i techniki sprzedaży. Omówili sposoby aranżacji i ekspozycji wyrobów jubilerskich, dobór towarów do potrzeb klienta, stosowane ceny i rabaty. Przybliżyli charakter pracy w salonie, poczynając od prostych czynności rozpoczynających i kończących pracę, do trudnych sytuacji z klientami. Uczniowie zadawali wiele interesujących pytań, aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. Była to bardzo ciekawa lekcja. Dzięki niej przyszli handlowcy poszerzyli swoją wiedzę z marketingu, handlu, ekonomii i prawa.

 

stat

Odsłon artykułów:
4601948