EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2023
        w rankingu PERSPEKTYW
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Konferencja podsumowująca

 

Konferencji miała na celu podsumowanie realizacji zagranicznej praktyki obserwacyjnej nauczycieli ZSHE w Istituto di Istruzione Superiore  „Giovanni Boccardi” – Termoli, Włochy, w ramach której 8 osób zapoznało się z:

    rozwiązaniami stosowanymi w dwóch szkołach zawodowych w Termoli (w tym ekonomiczno-handlowej) w zakresie kształcenia zawodowego,

    mechanizmami dostosowującymi kształcenie zawodowe do realiów i potrzeb rynku regionalnego,

    organizacją kształcenia praktycznego,

    formami promocji szkolnictwa zawodowego realizowanymi na szczeblu szkoły,

    działaniami podejmowanymi przez szkołę na rzecz zwiększenia motywacji uczniów do pełnego zaangażowania w proces zdobywania umiejętności i kompetencji zawodowych.

Pozyskane podczas praktyki doświadczenia i wypracowane w ramach współpracy zagranicznej wnioski zostały przekazane uczestnikom konferencji również w formie biuletynu.

Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń oraz dzielenia się dobrymi praktykami
z przedstawicielami organów oświatowych, dyrekcją i nauczycielami szkół zawodowych regionu i z nauczycielami ZSHE.

Mogliśmy zapoznać się również z projektami realizowanymi w Zespole Szkół Mechanicznych, Centrum Kształcenia Praktycznego Nr 2  im. Św. Józefa w Białymstoku,  Zespole Szkół Budowlano-Geodezyjnych im.  Stefana Władysława Bryły w Białymstoku i Miejskim Ośrodku Doradztwa Metodycznego w Białymstoku.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za aktywny udział w konferencji.

 

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.