EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2023
        w rankingu PERSPEKTYW
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

II edycja konkursu „Tradycje Kulinarne Podlasia”

 

Podlasie to region bardzo zróżnicowany pod względem kulturowym. Osiedliło się tu wielu Litwinów, Białorusinów i Ukraińców. Każda z tych narodowości wniosła nowe smaki i tradycje, wpływając tym samym na kulinarny krajobraz regionu.

W konkursie wzięło udział 14-tu uczniów naszej szkoły, którzy przygotowali i zaprezentowali tradycyjne potrawy z Podlasia: placki ziemniaczane, pierekaczewnik, szubę, piróg białostocki, bliny augustowskie, babkę ziemniaczaną, kopytka, pierogi, naleśniki z farszem z twarogu i ziemniaków oraz faworki, mrowisko, sękacz, kutię, sernik gotowany.

Wszystkie przygotowane dania uzyskały uznanie komisji, której przewodniczyła Pani Halina Hapaniuk – właścicielka obiektu gastronomiczno-noclegowego „Gościniec Gala”. Po burzliwej dyskusji miejsce I przyznano Martynie Susoł z kl. 1c, miejsce II – Elizie Wojszko z kl. 1c, miejsce III – Aleksandrze Chomickiej z kl. 2c.

Na zakończenie Pani Halina Hapaniuk pogratulowała uczniom wiedzy i umiejętności kulinarnych. Przedstawiła zasady prowadzenia obiektów turystycznych. Zapewniła przyszłych hotelarzy o ogromnej satysfakcji płynącej z wykonywania tego zawodu.

Następnie odbyła się degustacja, w której uczestniczyli wszyscy zebrani uczniowie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji.

Organizujemy

XVII Konkurs
Rachunkowości
XVII Konkurs Rachunkowości  szkół ekonomicznych województwa podlaskiego
szkół
ekonomicznych
województwa
podlaskiego

 

- regulamin konkursu

- lista zgłoszonych

- o konkursie

 X KONKURS
HISTORYCZNY

Mikołaj Kopernik - zdjęcie

Mikołaj Kopernik
i
jego czasy

- regulamin konkursu

- wzór zgłoszenia

- wzór protokołu  z eliminacji

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.