„Nauczycielem wszystkiego jest praktyk
– staże zagraniczne uczniów ZSHE
i job shadowing nauczycieli”
w Hiszpanii, Portugalii i Grecji
- program realizowany w latach 2019-2020
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Klasy hotelarskie – wyjazdowe szkolenie specjalistyczne „MYSTERY GUEST, czyli spojrzenie na hotel oczami gościa hotelowego”

 

Uczniowie wraz z pracownikami hoteli zwiedzali obiekty. Poznali też najlepsze praktyki biznesowe, gospodarcze strategie rozwoju, zasady działania nowoczesnych hoteli jak również innowacje w zakresie technologii i metod zarządzania uczestnicząc w spotkaniach z:

p. Natalią Walinowicz – Specjalistką ds. Sprzedaży w Hotelu  Zamek Ryn****,
p. Danielem Błaszkiewiczem – Dyrektorem ds. marketingu i sprzedaży  w Hotelu Anders****,
p. Anną Chodakowską – Z-cą kierownika ds. kuchni w Hotelu Anders****,
p. Grzegorzem Chodakowskim – Z-cą kierownika ds. eventów w Hotelu Anders****,
p. Pieterem Oosthuizen – Dyrektorem Gastronomii w Hotelu Anders****,
p. Piotrem Uścinowiczem – Doradcą Biznesowym/Specjalistą ds. sprzedaży i marketingu w Hotelu Krasicki ****.

Zwiedzanie Hotelu Zamku Ryn**** w Rynie - świadka burzliwych dziejów Mazur
i dawnych Prus Wschodnich oraz Hotelu Krasicki**** w Lidzbarku Warmińskim to również zapadająca na zawsze w pamięć lekcja historii.

Hotel Zamek Ryn****  to pieczołowicie odrestaurowany XIV- wieczny Zamek Krzyżacki, świadek burzliwych dziejów Mazur i dawnych Prus Wschodnich. Oryginalne wnętrza, pięknie zachowane elementy gotyckich portali i sklepień, bogaty zbiór oryginalnych elementów uzbrojenia, charakterystycznych dla wojsk prominencji wschodniej i wojska słowiańskiego - to tylko niektóre z atrakcji. Wśród zgromadzonych eksponatów znaleźć można niezwykłe przedmioty: hełmy i szyszaki normańskie (X-XI w.), topory, czekany (IX-X w.), topory rycerskie, włócznie na zwierza (VIII-XII w.), miecze półtoraręczne, będące na uzbrojeniu wojsk krzyżackich i polskich (XII-XIII w).

Bajkowo położony w widłach rzek Łyny i Symsarny, Hotel Krasicki**** stanowi historyczne przedzamcze rezydencji Biskupów Warmińskich - najcenniejszego, widzialnego świadectwa historii Warmii i Mazur. Wytworne pokoje i apartamenty z gotyckiej i barokowej części hotelu, stylistyką nawiązują do pierwotnej estetyki obiektu. Ich nazwy przypominają o gościach lidzbarskiego zamku: królu Leszczyńskim, Zygmuncie III Wazie, Janie Zygmuncie Hehenzollernie, carze Pawle I Romanowie… Oddawali się tu, uciechom ciała i duszy – podziwiali przyrodę, obserwowali warmińskie niebo, pili wykwintne wino, słuchali koncertów, debatowali, czytali…

Hotel Anders****  wziął swoją nazwę po pruskim arystokracie i przemysłowcu, dawnym właścicielu – Andersie. Tenże dziesiątki lat temu postawił sobie w Starych Jabłonkach letnią rezydencję na urokliwej skarpie nad jeziorem. Richard Anders był znanym pruskim przedsiębiorcą, właścicielem lasów i tartaków. Stare Jabłonki były fundamentem jego sukcesu finansowego. To stąd na zachód Europy eksportował sosny stosowane przy budowie samolotów.

Kolejne atrakcje w których brała udział nasza młodzież, to zwiedzanie z przewodnikiem Galindii – wioski Wikingów oraz turniej kręgli w hotelowej kręgielni.

Galindia jest krainą historycznego plemienia Galindów, położona na półwyspie u ujścia rzeki Krutyni. Obejmuje obszar ok. 20ha w centrum Puszczy Piskiej. Przez Galindię przebiegał Szlak Bursztynowy, którym przewożona na południe i zachód niezwykłe cenny bursztyn.

 

Przekonaliśmy się po raz kolejny, że na wycieczce wiele można się nauczyć! 

Zdjęcia mówią same za siebie. Miłego oglądania.