EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2023
        w rankingu PERSPEKTYW
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Klasy hotelarskie – wyjazdowe szkolenie specjalistyczne „MYSTERY GUEST, czyli spojrzenie na hotel oczami gościa hotelowego”

 

Uczniowie wraz z pracownikami hoteli zwiedzali obiekty. Poznali też najlepsze praktyki biznesowe, gospodarcze strategie rozwoju, zasady działania nowoczesnych hoteli jak również innowacje w zakresie technologii i metod zarządzania uczestnicząc w spotkaniach z:

p. Natalią Walinowicz – Specjalistką ds. Sprzedaży w Hotelu  Zamek Ryn****,
p. Danielem Błaszkiewiczem – Dyrektorem ds. marketingu i sprzedaży  w Hotelu Anders****,
p. Anną Chodakowską – Z-cą kierownika ds. kuchni w Hotelu Anders****,
p. Grzegorzem Chodakowskim – Z-cą kierownika ds. eventów w Hotelu Anders****,
p. Pieterem Oosthuizen – Dyrektorem Gastronomii w Hotelu Anders****,
p. Piotrem Uścinowiczem – Doradcą Biznesowym/Specjalistą ds. sprzedaży i marketingu w Hotelu Krasicki ****.

Zwiedzanie Hotelu Zamku Ryn**** w Rynie - świadka burzliwych dziejów Mazur
i dawnych Prus Wschodnich oraz Hotelu Krasicki**** w Lidzbarku Warmińskim to również zapadająca na zawsze w pamięć lekcja historii.

Hotel Zamek Ryn****  to pieczołowicie odrestaurowany XIV- wieczny Zamek Krzyżacki, świadek burzliwych dziejów Mazur i dawnych Prus Wschodnich. Oryginalne wnętrza, pięknie zachowane elementy gotyckich portali i sklepień, bogaty zbiór oryginalnych elementów uzbrojenia, charakterystycznych dla wojsk prominencji wschodniej i wojska słowiańskiego - to tylko niektóre z atrakcji. Wśród zgromadzonych eksponatów znaleźć można niezwykłe przedmioty: hełmy i szyszaki normańskie (X-XI w.), topory, czekany (IX-X w.), topory rycerskie, włócznie na zwierza (VIII-XII w.), miecze półtoraręczne, będące na uzbrojeniu wojsk krzyżackich i polskich (XII-XIII w).

Bajkowo położony w widłach rzek Łyny i Symsarny, Hotel Krasicki**** stanowi historyczne przedzamcze rezydencji Biskupów Warmińskich - najcenniejszego, widzialnego świadectwa historii Warmii i Mazur. Wytworne pokoje i apartamenty z gotyckiej i barokowej części hotelu, stylistyką nawiązują do pierwotnej estetyki obiektu. Ich nazwy przypominają o gościach lidzbarskiego zamku: królu Leszczyńskim, Zygmuncie III Wazie, Janie Zygmuncie Hehenzollernie, carze Pawle I Romanowie… Oddawali się tu, uciechom ciała i duszy – podziwiali przyrodę, obserwowali warmińskie niebo, pili wykwintne wino, słuchali koncertów, debatowali, czytali…

Hotel Anders****  wziął swoją nazwę po pruskim arystokracie i przemysłowcu, dawnym właścicielu – Andersie. Tenże dziesiątki lat temu postawił sobie w Starych Jabłonkach letnią rezydencję na urokliwej skarpie nad jeziorem. Richard Anders był znanym pruskim przedsiębiorcą, właścicielem lasów i tartaków. Stare Jabłonki były fundamentem jego sukcesu finansowego. To stąd na zachód Europy eksportował sosny stosowane przy budowie samolotów.

Kolejne atrakcje w których brała udział nasza młodzież, to zwiedzanie z przewodnikiem Galindii – wioski Wikingów oraz turniej kręgli w hotelowej kręgielni.

Galindia jest krainą historycznego plemienia Galindów, położona na półwyspie u ujścia rzeki Krutyni. Obejmuje obszar ok. 20ha w centrum Puszczy Piskiej. Przez Galindię przebiegał Szlak Bursztynowy, którym przewożona na południe i zachód niezwykłe cenny bursztyn.

 

Przekonaliśmy się po raz kolejny, że na wycieczce wiele można się nauczyć! 

Zdjęcia mówią same za siebie. Miłego oglądania.

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.