EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2021
        w rankingu PERSPEKTYW
„Praktyki nauczycielem życia
– staże zagraniczne uczniów
i Job shadowing kadry ZSHE”
Projekt realizowany w latach 2021-2022
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

CHARAKTERYSTYKA INSTYTUCJI PARTNERSKIEJ

ISTITUTO DI ISTRUZIONE SUPERIORE "GIOVANNI BOCCARDI"położony jest w środkowej części  Termoli we Włoszech. Miasto Termoli położone  na wybrzeżu Adriatyku, jest ważnym portem handlowym i turystycznym. Jest to również siedziba Uniwersytetu Turystyki i Ekonomii. Turystyka jest główną gałęzią rozwoju miasta i regionu, w związku z tym jest to dobre podłoże  dla rozwoju szkoły o profilu ekonomiczno-handlowo-usługowym, daje możliwość współpracy w tym zakresie z przedsiębiorcami, z lokalnym i regionalnym sektorem turystycznym i usługowym.

 

Szczegółowe kierunki w których kształci szkoła to: Turystyka, Administracja, Finanse i marketing, Business
i Technologia informacyjna, Marketing i stosunki międzynarodowe. Szkoła organizuje również kursy wieczorowe
i dla dorosłych.

Szkoła uczestniczy w realizacji wielu projektów, w tym również finansowanych ze środków Unii Europejskiej, w celu utrzymania wysokiej jakości kształcenia.

Nauczyciele ISTITUTO DI ISTRUZIONE SUPERIORE "GIOVANNI BOCCARDI"od lat biorą aktywny udział w realizacji projektów międzynarodowych np. 2003 – Comenius 1 – 03-ITA01-S2C02-oo164-1 Preserving the national identities in the EU context; 2003-2005 Comenius 03-ITA01-S2-C03-00055-1 E-work, 2008- COM-12 – 2008-1-FI1-COM06-00088-2 Emet.  

Szeroka oferta edukacyjna szkoły, ściśle powiązana jest z lokalnym rynkiem pracy. Dominuje tu kształcenie praktyczne  nad teoretycznym. Są to główne filary, na których szkoła  w Termoli buduje swoją silną pozycję na rynku edukacyjnym.

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.