EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2023
        w rankingu PERSPEKTYW
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Specjalistyczne szkolenie zawodowe „Barista/Sommelier”

Szkolenie prowadzone było przez pasjonatów kawy, ludzi z ogromną wiedzą i zapałem (baristów zawodowo zajmujących się wybieraniem, parzeniem oraz podawaniem kawy) oraz sommelierów- specjalistów, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w winiarstwie oraz w prowadzeniu szkoleń tematycznych z zakresu komunikacji i obsługi gości
w gastronomii i hotelarstwie.

Pracownicy Hotelu ARISTO w Białymstoku którzy w swoich wnętrzach prowadzili szkolenie byli  doskonałymi przewodnikami po świecie kawy. Od nich nasi uczniowie uzyskali informacje o pochodzeniu ziaren, składzie mieszanki
(o ile w użyciu nie są kawy jednorodne), sposobie palenia, a także nabyli umiejętności przedstawienia jej charakterystyki sensorycznej, czyli smaków i aromatów.
Przekonująco opowiadali też o tym, czego możemy dowiedzieć się o winie, obserwując jego kolor, gęstość. Jakich wrażeń smakowych możemy się spodziewać tylko na podstawie oceny bukietu zapachowego? W końcu jak dane wino komponuje się z konkretnymi potrawami i dlaczego czasami można podać czerwone wino do owoców morza?

Dzięki uczestnictwu w projekcie  „PEWNIE W PRZYSZŁOŚĆ - nowoczesna edukacja i kompetencje uczniów technikum hotelarstwa ZSHE” szkolenie  „Barista/Sommelier” było bezpłatne.

Na zakończenie szkolenia uczniowie otrzymali certyfikaty oraz książki związane z tematyką szkolenia.

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.