EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2023
        w rankingu PERSPEKTYW
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

„Żywoty świętych osiedlowych”, czyli początek marca pełnego teatru

 

Świat „Żywotów…” – bo to dzieło totalne z własną kosmogonią – bliski widzowi przez udział w doznaniu niedoskonałości architektury, śmieszący wybujałą krechą groteski, pieczołowicie otulony niepokojącą muzyką przenikliwych słów, nostalgicznie urzekający metafizyką dotykającą bardzo fizycznie bohaterów i znakomicie zagrany przez Teatr Kumonoque – musi wywoływać jeszcze jeden efekt: niedosyt. Chciałoby się bowiem, aby ten spektakl nie kończył się… Bo wciąż w uniwersum „Żywotów…” mogłyby się pojawić kolejne niespodzianki poruszające wrażliwość widza. A jednak, i spektakl, i książkowy pierwowzór kończą się. Cóż począć?

Ano, chodzić do teatru, bo teatr jest dla ludzi. Abyśmy się sztukami wzruszali, poruszali czy rozśmieszali. Teatr nie gryzie, a zresztą aktorzy są szczepieni.

Na dodatek w marcu spotkania z teatrem w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy nie będą nic kosztować widzów. Aby obejrzeć „Separację” (22 III o godz. 19.00) czy „Hamleta” (27 III, też o 19.00), wystarczy pod nr tel.: 85 719 14 31 zarezerwować bezpłatną wejściówkę, odebrać ją i przyjść na spektakl.

 To proste, dotknijmy teatru!

Wojciech Jan Cymbalisty

fot. Marcin Jacewicz

www.choroszcz.pl

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.