„Nauczycielem wszystkiego jest praktyk
– staże zagraniczne uczniów ZSHE
i job shadowing nauczycieli”
w Hiszpanii, Portugalii i Grecji
- program realizowany w latach 2019-2020
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Uczniowie EKONOMIKA uczą się branżowego języka obcego

   Uczniowie EKONOMIKA uczą się branżowego języka obcego (angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego).
   Znajomość języków obcych jest obecnie standardem w wymaganiach pracodawcy. Uczniowie naszej szkoły coraz chętniej doskonalą więc swoje umiejętności językowe, ponieważ wiedzą, że jest to warunek niezbędny jeśli myśli się o dobrej pracy w branży. Popularnością cieszą się zajęcia językowe w ramach realizowanego przez ZSHE projektu pt. „PEWNIE W PRZYSZŁOŚĆ - nowoczesna edukacja i kompetencje uczniów technikum hotelarstwa ZSHE”.
   Zajęcia skoncentrowane są na słownictwie z zakresu hotelarstwa, gastronomii i turystyki. Uczestnicy zajęć wyposażeni zostali w zestawy edukacyjne do nauki tych języków a kończąc szkolenie otrzymają certyfikaty potwierdzające ich kompetencje kluczowe i szczegółowe językowe umiejętności zawodowe. Zwiększą tym samym mobilność zawodową i siłę przetargową przy poszukiwaniu pracy.