EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2023
        w rankingu PERSPEKTYW
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

XV Maraton Pisania Listów Amnesty International w ZSHE!!!

10-12 grudnia 2014 r. Zespół Szkół Handlowo-Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku"
Maraton Pisania Listów uosabia wszystko, czym Amnesty International jest - ludzi, którzy bezinteresownie pomagają innym osobom, niezależnie od tego, gdzie te się znajdują. To wydarzenie, łączy miliony ludzi w dążeniu
do zapewnienia sprawiedliwości mężczyznom, kobietom i dzieciom na całym świecie
- powiedział Salil Shetty, Sekretarz Generalny Amnesty International. - Nasza akcja jest wielką demonstracją siły pokojowych protestów. Pojedynczy głos można stłumić, ale tysiące wypowiedziane wspólnie będą usłyszane."

 

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli:

Marszałek Województwa Podlaskiego, Podlaski Kurator Oświaty,
Prezydent Miasta Białystok

Rozpoczynamy o godz.15.30 10 grudnia 2014 r. w  Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka symbolicznym zapaleniem świecy przez Dyrekcję szkoły.

W świąteczny czas przeniosą nas mocne dźwięki zespołu "Wolne Koty". "Koncert Nadziei" po godzinie 18.00. W obronie 11 bohaterów i bohaterek  Maratonu piszemy też 11 i 12 grudnia w auli Naszej szkoły do 21.30. Każdego dnia czekają niespodzianki...bądźcie czujni :) :) Wrota szkoły otwarte dla wszystkich, co nie boją się czuć i reagować sercem. Czy jesteście zdeterminowani, by zmierzyć się z niesprawiedliwością i doprowadzić do zmiany w życiu Bohaterów i Bohaterek Maratonu 2014???

Ps. Po zeszłorocznej edycji maratonu cieszyliśmy się z uwolnienia Jebeura Mejri z Tunezji, Yorm Bophy z Kambodży, dwójki z trzech więźniów sumienia z Placu Błotnego w Moskwie, w obronie których stawaliśmy. Udało nam się doprowadzić do skrócenia wyroków, poprawy warunków w więzieniu, zapewnienia bezpieczeństwa.... .

Zapraszamy też na ogólnopolskie wydarzenie na FB

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.