EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2021
        w rankingu PERSPEKTYW
„Praktyki nauczycielem życia
– staże zagraniczne uczniów
i Job shadowing kadry ZSHE”
Projekt realizowany w latach 2021-2022
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Dziś uczeń ZSHE - jutro mobilny pracownik na Europejskim Rynku Pracy

 

            Pani Jolanta Mieleszko, opiekun uczestników projektu na wyjeździe do Hiszpanii,  serdecznie przywitała wszystkich zebranych gości. Następnie uczniowie - Jakub Fiedoruk, Izabela Kozłowska i Natalia Wasiluk zaprezentowali sprawozdanie z poszczególnych etapów projektu. Uczennica Paulina Zajko przedstawiła  prezentację multimedialną pt."Dziś uczeń ZSHE - jutro mobilny pracownik na Europejskim Rynku Pracy" - Wspomnienia z praktyk w Hiszpanii. Slajdy przybliżyły nam pracę naszych uczniów w hiszpańskich hotelach, takich jak: Hotel Renasa, Hotel Sol Playa, Hotel Beatriz Rey Don Jaime, Hotel NH Las Artes, Hotel VillaCarlos. W kolejnej  części konferencji uczestnicy w formie scenek: obsługa konsumenta, rezerwacja osobista oraz rezerwacja telefoniczna pokazali praktyczne umiejętności jakich nabyli w czasie stażu zagranicznego. Uczniowie swobodnie wypowiadali się w języku angielskim, co jest jedną z wartości dodanych projektu.

Podsumowując cały projekt pani Jolanta Mieleszko w formie prezentacji multimedialnej przedstawiła założenia, cele i rezultaty zrealizowanych działań. Wskazała na korzyści dla beneficjentów w/w projektu tj.: rozwój umiejętności społecznych, w tym umiejętności współpracy w zespole wielokulturowym, nabycie nowych umiejętności zawodowych, zwiększenie kreatywności i mobilności przy poszukiwaniu pracy.

Kluczowym punktem konferencji było wręczenie certyfikatów potwierdzających nabyte umiejętności zawodowe i językowe.  Uczniowie  otrzymali dokument Europass - Mobilność oraz po raz pierwszy w historii szkoły dokumenty ECVET.

Nasi uczniowie otrzymali także certyfikaty od hiszpańskich pracodawców,  dwa certyfikaty z kursów języka hiszpańskiego, certyfikaty partnerów projektu – ZSHE i Esmovia, wszystkie te dokumenty wręczyła pani dyrektor Alina Kuptel.

W czasie konferencji można było obejrzeć ciekawą wystawę zdjęć ukazującą  uczestników stażu na różnych stanowiskach pracy w Walencji. Po spotkaniu na zebranych gości czekał iście hiszpański poczęstunek, który mogli konsumować przy dźwiękach muzyki flamenco. Niektórzy uczestnicy projektu, „ci bardziej zakochani w Hiszpanii”, próbowali nawet tańczyć ognisty taniec.

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.