EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2023
        w rankingu PERSPEKTYW
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Kolejny sukces Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości

Zespół Szkół Handlowo-Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku to szkoła, w której kształcenie postaw przedsiębiorczych stawiane jest na pierwszym miejscu. Pedagodzy podejmują różnorodne działania, aby umożliwić absolwentom jak najlepszy start zawodowy. Od roku 2007 przy  ZSHE  funkcjonuje Szkolny Klub Przedsiębiorczości.  W bieżącym roku szkolnym został on uznany (już po raz szósty) za Najlepszy Klub Przedsiębiorczości w województwie podlaskim.  W roku szkolnym 2007/2008 zdobył tytuł Najlepszego Klub Przedsiębiorczości w Polsce. Wyróżnienia te  przyznaje Narodowy Bank Polski  wraz z Fundacją  Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Celem Klubu jest umożliwienie realizacji  jak najszerszego zakresu działań związanych z edukacją ekonomiczną. Przykładowe przedsięwzięcia Szkolnego  Klubu Przedsiębiorczości: 

-  Konkurs Zarządzania Firmą JA Titan

-  Konkurs Moje Finanse

-  Konkurs Bieguny Ekonomii

-  Konkurs na przygotowanie projektu promocji monet kolekcjonerskich NBP

-  Konkurs Podstawowe Pojęcia Ekonomiczne

-  Konkurs na pracę pisemną

-  Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

-  Olimpiada Wiedzy o Finansach

-  Olimpiada Przedsiębiorczości

-  Projekt Szkoła praktycznej ekonomii - młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo

-  Projekt Nakręcona Ekonomia

-  Projekt Dzień Przedsiębiorczości

-  Projekt Otwarta Firma.

 Po raz kolejny czterech nauczycieli szkoły, inicjatorów działań Klubu,  obebrało  z rąk profesora Marka Belki, Prezesa NBP tytuł Najlepszego Nauczyciela Przedsiębiorczości  w województwie podlaskim.

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.